0

Žižkův vraždící palcát vol. 50. (18.9.2021 – TÁBOR – Housův mlýn)

Kapely:

Hypnos
Headlinera letošního ŽVP HYPNOS nemusíme dlouze přestavovat, na festivalu se objevili již několikrát. Ve stručnosti pro ty, kdo je snad neznají – založil ji Bruno, původní basák kultovních KRABATHOR. Kapela hned naskočila na podobnou vlnu a v průběhu let si získala na undergroundové scéně velký respekt a spousty fanoušků, jak u nás, tak i v zahraničí. Na ŽVP představí své poslední album “The Blackcrow“, které navazuje na předchozí „The Whitecrow“ a lze ho považovat za mistrovský kousek!

PANYCHIDA
Už více jak deset let brouzdá našimi končinami PANYCHIDA– dnes označující svůj styl jako blackened heavy metal. Během této doby stačili mít krátké turné po Mexiku, turné s kapelami jako INFEST, INFERNO, ARKONA, ARMADA a natočit 6 skvělých alb, to poslední z loňského roku představí u nás. Album nese název “GABRETA AETERNA“, a pokud jste zatím neslyšeli, tak to určitě napravte na jejich webovkách! O jejich návratu na festival jsme už několikrát jednali a tentokrát to vyšlo. Tento rok to vyšlo parádně a kluci zahrajou ze zmíněné čerstvě vydané desky.

F.O.B.
Tuhle starou gardu snad opravdu představovat nemusíme. Nejen, že na Žižkáči hrajou od nepaměti a vždy je to skvělá pařba, ale navíc ho i pořádají. F.O.B. už nějakou dobu pracují na novém albu jehož název je zatím utajený a jim asi možná ještě taky. Minulý rok vypustili do éteru 2 singly z toho alba a to “Human Poetry” a “Race to the bottom”, které jsou k poslechu na youtube. S klukama se na Vás těšíme a doufáme, že se sejdeme v hojném počtu!

INNRSPHERE
Další formací budou melodic-death z Plzně INNERSPHERE. Kluci hrajou od roku 2015. Od té doby jsou Innersphere koncertně aktivní a jezdí pravidelně i za hranice domoviny. Mají na kontě debutové EP, album “Amnesia” vydané v roce 2018 pod Metalgate records a letos jim vyšla další deska Omfalos pod Slovak metal army. Kapelu jste dříve mohli vidět například na Brutal Assault, Goathell metal fest (Cro), Metal Madness a dalších akcích. Letos mají opět našlápnuto objet celou republiku.

Doomas
Ze Slovenských hájů k nám dorazí doom-gothic metalový Doomas. Tahle parta drtí pódia již od roku 2006 a jsme si stoprocentně jistí, že Vás upoutají svou potemnělou muzikou. Své další album s názvem „RĽYEH“ bude vydáno 2021/2022 a doufáme, že nám z něj něco zahrají! K novému albu rovněž připravují i nové live back banners – naživo bude jistě zážitek.
Bloody Obsession
Last but not least! Poctivý old school death metal, který jede od podlahy. Kluci ladili sestavu, ale nyní drtí v plné síle. Pro fans death metalu bude jejich set povinností!
Mors Silens
A posledním zahraničním zástupcem budou Mors Silens z Maďarska. Parta, která hraje od roku 2006 a drtí metodický death metal. Od vzniku stačili vydat už čtyři alba a nezastavil je ani Covid. Poslední album vyšlo letos v červenci. Jejich koncert tedy bude v rámci představení této desky, pojmenované „Under The Dark Sun“.

Katara
Tak zní jméno další zahraniční bandy, která se těší na koncert v rámci festivalu. Nabídnou nám klasický death metal kombinovaný s melancholickými pasážemi. Začali v roce 2015 a od té doby stihli vydat debutové album a odjet spousty koncertů v domovském Rumunsku, ale i Bulharsku, Maďarsku, České republice, Srbsku nebo Slovensku. Než jejich snažení utnula „korona“, stačili se účastnit i Wacken Metal Battle contest. Bohužel finále už bylo odloženo. Aktuálně nahrávají druhé album „My November„.

Made By Zero
Vznik Made By Zero se datuje od podzimu roku 2009 z fragmentů kapel Alone In The Silence a The Chemtrail. Původně zamýšlená výpomoc při nahrávání ve studiu se přerodila ve fungující kapelu. Téhož roku vydali prvotní promo Never Back Down a začali aktivně koncertovat. Sestava se po různých personálních rošádách ustálila v roce 2015, kdy spatřilo světlo světa EP “Illusion Of Who We Are”. Na konci roku 2016 MADE BY ZERO zveřejňují svůj první oficiální videoklip k singlu Unbroken, následně lyric video The Helios, na který navázal druhý videoklip k singlu Fear Is A Friend Of Winners. V červnu 2018 vydávají debutové LP Between The Beginnings And Machines a na konci roku k němu zveřejnili video ke skladbě When the Blind Leads the Blind. Na Vánoce 2019 vyšel singl Sirens včetně videoklipu. I když rok 2020 hudebnímu průmyslu moc nepřál, MADE BY ZERO neporušili svou nepsanou tradici a na konci roku vydávají videoklip k zbrusu novému singlu “Triquetra”. MADE BY ZERO odehráli více než stovku koncertů u nás i našich zahraničních sousedů. Jejich tvorba spojuje prvky klasických tvrdších odnoží metalu a oldschool metalcoru.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/zizkuv-vrazdici-palcat-vol-50

Žižka crew

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..