Žižkův vraždící palcát XXXVI. (22.9.2012 – TÁBOR – MILENIUM)

BANISHER
www.myspace.com/banisher
Death-grindová sebranka z polského Krakova představí na Žižkovi materiál z nové nahraného CD „Scarcity“. Není třeba asi zmiňovat, že našim severním sousedům se ve vodách extrémních odnoží metalu velice daří. Očekávat lze tedy nejen kvalitní porci muziky, ale také pekelné nasazení.

MODERN DAY BABYLON
www.bandzone.cz/moderndaybabylon
Momentálně probíhá natáčení prvního oficiálního videoklipu k písni Shivers. Vyjde v polovině října a pomyslně uzavře kapitolu debutového alba The Manipulation Theory. Kapela se také soustředí na přípravu nového studiového alba, jehož vydání je plánováno na leden 2013. Nejednoho posluchače možná také potěší zpráva, že kluci navázali spolupráci s vokalistou, který by měl doplnit úvodní singl k novému albu. Prozradit můžeme, že žije v UK a první testovací nahrávky dopadly skvěle.

MINORITY SOUND
www.bandzone.cz/minoritysound
Elektrometalisti z Prahy přijedou představit své druhé album. The Explorer jako symbol marné naděje. Industriální elektro-metal v jeho čiré podobě vás rozpumpuje, vynese do výšin a mrskne zpět na chladnou zem, kterou si sami zboříte pod nohama! Ponořte se do dalekého, přesto tak blízkého vesmíru! Studeného, temného, inspirujícího, tvořivého i ničícího. Optimismus i beznaděj. Inu muzika ze života.

F.O.B.
www.bandzone.cz/fob
Táborští nestoři jsou těsně před vstupem do studia, aby nahráli následovníka úspěšného alba Tomorrow’s Fires. Kapela se na počátku roku rozrostla o nového kytaristu a komponování nového materiálu se neslo ve znamení celé pětice. Stylové kotrmelce se konat nebudou, ale nová deska bude zase trochu jiná, než ta poslední. Fanoušci si na ní budou muset počkat na začátek roku 2013.

MATER MONSTIFERA
www.bandzone.cz/matermonstifera
Po roce se do Tábora opět vrací jihočeská atmoblacková úderka Mater Monstifera. Tentokrát se však táborskému publiku poprvé představí s živým bubeníkem. Během koncertu se můžete těšit na skladby: Slyš královno, Vítej, Nevinnost a další. Zazní i dvě novinky, které se objeví na připravovaném Mini CD, které bude Mater Monstifera nahrávat letos na podzim.

APOSEPSIS
www.bandzone.cz/aposepsis
Operační jednotka APOSEPSIS, spolek pološílených doktorů naočkovaných vlastnoručně namíchanou infúzní směsí nu-metalu a hard-coru, ordinuje všem svým pacientům extrémně silný energetický náboj. Ostře nabroušenými nástroji řežou tito muzikopati s chirurgickou přesností přímo do živého a obracejí tak všechny přítomné na svoji víru. Nezaměnitelná pódiová image a strhující show jejich zákroků prováděných ve veřejných transfúzních stanicích i open-air karanténních zónách se staly vyhledávanou příležitostí k extatickému vytržení mezi přívrženci hnutí „Bez narkózy!“ nejen v České republice. Účastník finále letošního Metalgate Massacre, které přineslo APOSEPSIS celkově druhý nejvyšší počet diváckých hlasů. Za experimenty prováděné na živých lidech a za nedávný skandální pokus o šíření hudební infekce éterem prostřednictvím rádia BEAT a Radia 1 byli všichni členové APOSEPSIS navždy vyloučeni z řad Svazu českých muzikopatů dříve, než mohl být vůbec založen. Proto nyní operují v ilegalitě. Nevhodné pro kojící a kardiaky.

CENSORSHIT
www.bandzone.cz/censorshit
Kapela pochází s Ostrova na Karlovarsku a letos slaví 15let své existence. Styl , který porodukuje se pohybuje někde kolem hardcore,metalu a rapu. Sama kapela ho označuje jako hardcore-rap. Momentálně připravuje věci na nové CD, které by mělo vyjít někdy příští rok. Páni byli k vidění na předskakování kapel jako Pro-Pain,Dagoba,Dog eat Dog,Born from pain, Skarhead, Locomotive, Debustrol.

NO BELIEF
www.bandzone.cz/nobelief
Death, doom či black metal můžete slyšet v tvorbě českobudějovických NO BELIEF. Ačkoliv se kapela na scéně pohybuje zatím krátce, o žádné zelenáče se nejedná. Naopak. Půlka souboru působí v metalových DARK ANGELS, zpěvák Ifa se realizuje v thrashových TROODON a podstatná část kapely tvořila poslední sestavu deathových AGONY. NO BELIEF vydali v červnu svoji debutovou nahrávka „Silent Doom“, kterou natočili v olomouckém DS Studiu pod producentským dohledem známého zpěváka Davida Spilky. Z koncertů lze prozatím vypíchnout hlavně supporting legendárním MALEVOLENT CREATION či povedený Agressive Music Fest v Pohoří.

GIBBET
www.bandzone.cz/gibbet
Gibbet – sedmiletá pražská kapela hrající od srdce svůj metal/hardcore, který deklaruje v rodném jazyce, aby vyjádřila každému z vás svůj názor na tento svět. Momentálně je v přípravách natáčení dalšího EP, které by se mělo objevit začátkem příštího roku. V té době se kapela chystá na tři koncerty do Rakouska na první zahraniční „výlet“. Mezi největší úspěchy patří 6.místo v Naději Beatu a postup mezi 12 nejlepších v druhém ročníku Metalgate Massacre.

VICTIMS
www.bandzone.cz/victims
Tato chomutovská kapela dala poprvé o sobě vědět v roce 2004 a svým hrubozrnným death metalem s prvky HC si začala od začátku získávat fanoušky. Během své činnosti prošla několika personálními změnami, ale na post bubeníka se stále nepodařilo najít toho pravého a kluci byli nuceni si vypomoci automatem. Tedy až do počátku roku 2012 kdy přichází velká záchrana v podobě živého bubeníka jménem MicHAL. Victims se zavírají do zkušebny, kde drtí staré songy, ale hlavně nový materiál a nahrávají singl “ A change of the moral climate“. Hudební posun do deathcore/death metal/groove podoby můžete posoudit vy sami na některých z akcí které kapela do budoucna chystá. Z minulosti se může pochlubit společným vystupováním s českými a slovenskými stálicemi, ale i zahraničními, jako například Skinless, Condemned, Kraanium, My Autumn, Betraying the Martyrs atd.

БУТ
www.bandzone.cz/but
Další grindové želízko v ohni je pro toto pokračování jihočeská banda БУТ, složená z matadorů české grindové scény. Kluků v létě vyšlo CD „CALL FOR NEMESIS“, které svůj křest ohněm prožilo na festivalu OBSCENE EXTREME.

Žižka crew