Žižkův vraždící palcát XXIV. (27. 05. 2006 – TÁBOR – Areál kultury a historie Housův Mlýn)

FLESHLESS – Není třeba představovat tuto death metalovou stálici v Čechách. Loni ke konci roku vydali super album „To kill for skin“ a od té doby brázdí pódia, bohužel většinou v zahraničí a tak toto bude jedna z vyjímek a velkých příležitostí je vidět!!!

GUTTED (Hun) – Tuhle brutální death metalovou partičku z Maďarska jste mohli v Čechách již vidět minulý rok na Obscene extreme festu. Po tomto úspěchu přijedou potrápit naše sluchovody i na jih Čech.
MISERY SPEAKS (De) – Tihle pánové z Německa budou černým koněm festivalu a důstojnou náhradou za Fall of Serenity. Letos vydají oficiální debut u Alveran rec. a mix pultu se na něm ujal věhlasný Dan Swanö (Edge of Sanity, Illdisposed…). Mix death metalu a metalcoru vás posadí na prdel…

SMASHED FACE – Brutal death grind partička z Velké Bíteše nabírá za poslední léta na obrátkách. Četnost jejich koncertů v tuzemsku i v zahraničí je úctyhodná. Na festu se bude hrát z velmi čerstvé desky „Virulent Procreation“.
LIVORES MORTIS – Popisují svojí muziku jako „Atmospheric dark music“, ale lze jí také popsat jako black death metal. V sestavě nyní působí členové Pikodeath, jejichž šílené (a úspěšné) vystoupení na festu v srpnu 2004 máte ještě určitě v paměti!!!

F.O.B. – Domácí stálici nemusíme určitě představovat. Snad jen je třeba upozornit, že by jsme už mohli uslyšet i nějakou novinku na další album.

NEMESIS – Ostraváci mají za sebou už velmi dlouhou historii – začínali totiž v roce 1989. Jejich střednětempý death metal zaujme především příznivce techničtější muziky.

MINCING FURY A.G.C.O.Q.D. – Trochu delší název kapelky z Brna. Kdo by čekal stejně dlouhé songy, šeredně by se mýlil! Grindová záležitost na četná přání fans!!!

TISÍC LET OD RÁJE – Velmi osobitá kapela z Moravy, která kombinuje hudebně black a doom a na koncertech přidává navíc šílenou show. Tento koncert se obejde bez klávesačky a tak kapela výrazně přitvrdí směrem k death metalovým polohám.

APOCRYPHAL DEATH – To pražáci A. D. mají za sebou trochu delší historii a hlavně v poslední době na sobě hodně zapracovali. Jejich technický a rychlý death metal je opravdu silná káva.

MASTURBACE – Šílenci z Prahy. Tak jednoduše by šli popsat tihle pánové. Hudebně jde o mix grindu a hard coru, textově jsou nepopsatelní 🙂

RITES OF UNDEATH – Další pražská sebranka, která tento rok začala rovnou vydáním svého debutního alba „The Asylum“ pod Elysion rec. Jejich black death metal s klávesami vás zcela určitě nenechá klidnými!

SVARTSKOGEN – Je určitě pro mnohé neznámou kapelou. V minulosti ale již působili pod jménem Torment Anatomy. V Táboře předvedou nefalšovany severský black metal.

Report z akce

Žižka crew