Žižkův vraždící palcát IV. (13. 3. 1999 – TÁBOR Čekanice – Restaurace „Na Vyhlídce“)

F.O.B.
SORATH
MYTHOPOEIA
D.A.D.
SABATHORY
ENURESIS NOCTURNA

Report

Další ze série palcátů, poněkud menší problémy s obsazením … chřipka a personální problémy kapel undergroundu moc nesedí a tak PROMISES vystřídalo D.A.D z Jihlavy. Za Slováky CONDEMNATION se nám bohužel v krátkém časovém termínu adekvátní náhradu sehnat nepodařilo.

Show otvíralo táborské kvarteto ENURESIS NOCTURNA … vypalovačka jak sviňa. A lidí na parketě pomalu začalo přibývat. Poté nastoupilo D.A.D a jejich set sestaven převážně z nového materiálu přišlé máničky oslovil na tolik, že je nasnadě považovat jejich vystoupení za jedno z nejlepších o čemž svědčí i přídavky. Vysoce nasazenou laťku se pokusila překonat královehradecká formace SABATHORY. Jejich death, nebyl zahraný příliš přesvědčivě, kapele chybí určitá jistota, ale jinak v pohodě. Unavených fans na sále ubylo.

Plzeňská formace MYTHOPOEIA. Projekt, nebo dnes už asi regulérní kapela, členů SORATH nezklamala, ale laťku se jí posunout již nepodařilo. Po kraťoučké pauze a prořídnutí hrajících členů vystoupili SORATH. Materiálek z Gnosis a i ten starší přišel k chuti. Odpočaté publikum začalo zase pařit. O kvalitách vystoupení těchto dvou těles nelze pochybovat. Jako poslední vylezli F.O.B. Lidí na sále celkem ubylo, jelikož odjezdy posledních spojů se přiblížili. Od prosince jejich první koncert v Táboře. Playlist obsahoval 4 nové songy na třetí nahrávku, zbytek byl ze dvou předchozích demáčů. Po víc jak dvou měsících nekoncertování chybí kapele trochu jistota na pódiu. Jinak ale zahráli celkem v pohodě a přídavek „Sacrifice for devil“ byl samozřejmostí. Velice dobrá návštěvnost, celkem 140 platících, lidí však bylo na akci skoro přes 150!

Márty & Corbow

Žižka crew